Această tocăniță cu năut și cartof dulce (sau curry) a fost una dintre primele rețete postate pe această pagină.Pentru că e un fel de mâncare pe care îl facem des,am zis că merită să fie reamintit.
Noi am servit de data asta cu quinoa.Dar merge foarte bine și cu orez,bulgur sau paste.
Încălziți puțin uleiul si adăugați ceapa,apoi usturoiul si ghimbirul.Mie îmi place să pun și puțină apă peste ele,cât să nu se ardă.Le amestecați bine și adaugați 2 lingurițe de curry. Amestecați bine.
Apoi puneți ardeii și cartoful dulce,sare,piper,le amestecați și puneți apă cât să acopere cartofii dulci.
Lăsăm să fiarbă 15-20 de minute,până când cartofii sunt fierți.Apoi adăugați rosiile,porumbul si nautul.Puneți acum și îndulcitoru,le mai lăsați la foc mic 1-2 minute si e gata.